Випускник кафедри 2011 року.
У 2015 році успішно захистив дисертацію за спеціальністю «Фізика твердого тіла» у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
З 2015 по 2018 рік працював асистентом, а згодом доцентом в Івано-Франківському національному медичному університеті. У 2018 році переїхав до Кракова (Польща), де працював у Lukasiewicz Research Network – Krakow Institute of Technology https://labsarena.com/provider/kit-lukasiewicz/. З 2021 року обіймає посаду Adiunkt Badawczy на факультеті Inżynierii Materiałowej i Ceramiki https://www.ceramika.agh.edu.pl/ Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszyca w Krakowie https://www.agh.edu.pl/.
Наукові інтереси зосереджені на розробці термоелектричних матеріалів і пристроїв. Основна діяльність пов’язана з синтезом, спіканням та дослідженням напівпровідникових матеріалів.
Брав участь у реалізації п’яти міжнародних наукових проєктів, присвячених розвитку термоелектричних матеріалів і пристроїв. Наразі керую групою молодих дослідників, реалізуючи власний науковий проєкт “Diamond-like semiconductors as low-cost thermoelectric materials for direct conversion of waste heat into electricity”.
Є автором понад 50 наукових публікацій у престижних міжнародних журналах, зокрема Advanced Materials, Advanced Functional Materials, Chemical Engineering Journal, Chemistry of Materials, Applied Materials & Interfaces, Applied Physics Letters та інших. Співавтор трьох європейських патентів.
У 2023 році став лауреатом стипендії Міністра освіти і науки Польщі для видатних молодих науковців, а у 2025 році – лауреатом наукової нагороди Міністра освіти і науки Польщі за значні наукові досягнення.
“…Щиро вдячний викладацькому колективу кафедри Фізики і хімії твердого тіла, а також Фізико-технічного факультету за неоціненний внесок у моє становлення як науковця. Завдяки вашій підтримці, ґрунтовним знанням і високому рівню викладання я отримав міцну основу для подальшої наукової діяльності. Ваша відданість науці, професіоналізм і прагнення до розвитку стали для мене джерелом натхнення та мотивації до досліджень” – Тарас Паращук.
кандидат фізико-математичних наук / Ph.D.



кандидат фізико-математичних наук, Ph.D.


Прокопів Володимир Володимирович,
кандидат фізико-математичних наук, заступник міського голови Києва, секретар Київради
Колись, багато років тому, у мене було питання: куди піти вчитися. Мій батько викладач фізики, тому я був дуже добре ознайомлений з досягненнями цієї науки і вирішив вступати у Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на відповідну спеціальність. Я бачив великі перспективи в цьому, адже саме за фізикою – майбутнє. Із задоволенням згадую роки навчання: хороші викладачі, що вимогливо і водночас доброзичливо ставляться до студентів, кожен міг отримати гідний рівень знань, якщо сам хотів цього. Це були прекрасні роки, а ще вони наповнювалися чудовим дозвіллям, бо студентський сенат та викладачі з перших днів запрошують студентів до культурного життя університету. Танцювальні колективи, хорові, спортивні секції і, звичайно, КВН! Куди ж без нього! Я багато років був капітаном збірної КВН університету. Я зараз працюю не у сфері фізичної науки, але дуже хочу щиро подякувати викладачам нашого університет за атмосферу, в якій я знаходився п’ять років, за той фундамент, який вони в мені заклали, за знання і можливості, які відкрилися для мене, коли я отримав диплом і пішов у самостійне життя!
Член-кореспондент НАН України, д.ф.-м.н.

Народився 29.10.1943 в с. Черніїв Івано-Франків. обл. Закінчив Івано-Франківський педагогічний інститут (1965) та Львівський університет (1969). В 1969—90 працював у Львівському відділенні Інституту теоретичної фізики АН УРСР, з 1990 — завідувач відділу Інституту фізики конденсованих систем НАН України, з 1991 — також професор Львівського університету.
Наукові праці стосуються фізики м’якої речовини. Розробив методи описання різноманітних кластеризаційних ефектів у конденсованих середовищах.
Член-кореспондент НАН України Відділення фізики і астрономії, спеціальність: фізика м’якої речовини;
19.04.1985 професор ;
12.02.1982 доктор фізико-математичних наук, спеціальність: теоретична фізика;
24.09.1980 Старший науковий співробітник ;
24.02.1971 Кандидат фізико-математичних наук, спеціальність: Теоретична фізика;
Історія посадових статусів у НАН України:
з 01.05.2016 головний науковий співробітник, відділ теорії м’якої речовини, Інститут фізики конденсованих систем;
з 16.08.1980 по 18.04.2016 завідувач відділу, відділ теорії розчинів, Інститут фізики конденсованих систем;